XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

Jak powiększyć penisa - kwasem hialuronowym czy autologiczną tkanką tłuszczową?

Ze wszystkich dostępnych dziś zabiegów powiększania penisa najczęściej polecane są dwa - mówi chirurg dr Michał Janiszewski, ekspert urologii estetycznej z warszawskiej Kliniki Melitus - powiększanie prącia kwasem hialuronowym i autologiczną tkanką tłuszczową (lipotransfer). Obie metody przynoszą naturalne efekty, są małoinwazyjne i bezpieczne. Jednak mimo tego, że wiele je łączy, wiele je również dzieli. Czym różnią się preparaty stosowane do powiększania penisa?

2020-01-24 16:58  |  Artykuł sponsorowany
Jak powiększyć penisa - kwasem hialuronowym czy autologiczną tkanką tłuszczową?
Materiał: materiał własny

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy (HA) znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach medycyny. Poza medycyną estetyczną na przykład w ortopedii i okulistyce. Jego możliwości terapeutyczne są wysoko cenione przez specjalistów różnych dziedzin, głównie dlatego, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkich tkanek - występuje w skórze i odpowiada za wiązanie cząsteczek wody. Poza dbaniem o odpowiedni poziom nawilżenia, HA spełnia również inne funkcje - stanowi barierę ochronną skóry i sprawia, że włókna kolagenowe i elastynowe zaczynają się łączyć. To dzięki niemu młoda skóra wygląda zdrowo, jest gładka, napięta i elastyczna. Ale też dzięki niemu skóra dojrzała może prezentować się lepiej. Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej stosuje się do wygładzenia zmarszczek, uzupełnienia opadniętych obszarów ciała, poprawienia defektów urody - skorygowania nosa, uwydatnienia ust, a także powiększenia penisa.

Właściwości kwasu hialuronowego

Trzeba jednak wiedzieć, podkreśla dr Michał Janiszewski, że preparat z kwasem hialuronowym podawany w trakcie zabiegów to nie ta sama substancja, która znajduje się w tkankach skóry. HA stosowany w zabiegach medycyny estetycznej może mieć różny poziom stężenia i różny stopień usieciowienia. To materiał specjalnie spreparowany, mający spełniać określone funkcje. Generalnie musi cechować się wysokim właściwościami reologicznymi, a więc mieć odpowiednią lepkość, elastyczność i sprężystość - dzięki czemu będzie mógł idealnie ułożyć się w tkankach i zapewnić naturalny efekt.

Zabieg powiększania członka kwasem hialuronowym

Do zabiegu powiększania prącia stosuje się odpowiednio dobrany preparat, dopasowany przede wszystkim ze względu na wielkość cząsteczek kwasu hialuronowego. Procedura polega na iniekcji i trwa około 30 minut. Preparat wprowadza się przy pomocy kaniuli - specjalnej cienkiej rurki, która w przeciwieństwie do igły nie jest ostra, lecz zaokrąglona na końcu, dzięki czemu powoduje mniejszą traumatyzację tkanek. Miejscem iniekcji jest nasada prącia, od której kwas hialuronowy zostaje równomiernie rozprowadzony po całej długości penisa. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a do wypełnienia wystarczy tylko jedno wkłucie, więc komfort odczuwany w trakcie zabiegu jest wysoki. Jak przyznają sami pacjenci Kliniki Melitus zabieg powiększania członka znosi się dobrze, zresztą potwierdza to sam fakt, iż po pewnym czasie część z nich decyduje się na ponowne jego wykonanie - przyznaje lekarz z Warszawy.

Kwas hialuronowy jest materiałem biodegradowalnym. Oznacza to, że od momentu podania ulega naturalnej resorpcji - wchłania się, a następnie w przebiegu naturalnych procesów fizjologicznych zostaje wydalony z organizmu. Potrzeba jednak na to czasu. Powiększenie penisa kwasem hialuronowym pozwala poprawić objętość wyjściową nawet o 50%, a taki stan utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy. Efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu.

Powiększanie penisa autologiczną tkanką tłuszczową

Zastosowanie autologicznej tkanki tłuszczowej z dodatkiem PRP (osocza bogatopłytkowego)

Autologiczna tkanka tłuszczowa, czyli własny tłuszcz, jest uznawana dziś za najlepszy materiał do korekty objętości. Jego przewaga nad wszystkimi innymi środkami to przede wszystkim 100% naturalnego składu i 100% kompatybilności. Autologiczna tkanka tłuszczowa, stosowana do zabiegów chirurgii plastycznej, jest pozyskiwana od pacjenta metodą liposukcji i w zasadzie w niezmienionej formie podawana podskórnie. “W zasadzie” ponieważ jedyną ingerencją jaką się stosuje jest odwirowanie uzyskanego materiału w specjalnej wirówce, w celu odseparowania najbardziej wartościowych komórek tłuszczowych od tych z mniejszym potencjałem. Na etapie przygotowania preparatu łączy się go z dodatkowymi fillerami - osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi, niekiedy również z kwasem hialuronowym. Możliwych wariantów jest wiele. Ich wybór zależy od wyjściowej kondycji obszaru zabiegowego, oczekiwanego efektu i możliwości finansowych, bo im więcej dodatków, tym większa cena powiększania penisa.

Właściwości autologicznej tkanki tłuszczowej

Autologiczny tłuszcz jest materiałem naturalnym, czystym, pozbawionym kontaktu z antykoagulantami (substancjami przeciwzakrzepowymi), syntetycznymi żelami i aktywatorami. Dzięki temu jest nie tylko całkowicie biodegradowalny, ale również wysoce bezpieczny. Nie powoduje nietolerancji ani alergii. Może być stosowany nawet przez osoby wrażliwe, skłonne do atopii. Dużą jego zaletą jest to, że oprócz dokładnej plastyki narządu, wykazuje właściwości rewitalizacyjne i regenerujące. W pobranych tkankach tłuszczowych znajduje się bowiem wiele mezenchymalnych komórek macierzystych, które po transplantacji uzupełniają daną populację komórek, prowadząc do poprawy ukrwienia, stymulacji metabolizmu komórkowego i ogólnego odmłodzenia tkanek. I to jest właśnie jedna z różnic pomiędzy autologiczną tkanką tłuszczową i kwasem hialuronowym. O ile ten pierwszy materiał zarówno koryguje objętość, jak i działa biostymulująco, o tyle ten drugi, choć doskonale wypełnia, w niewielkim stopniu wpływa na naturalne procesy regeneracji i odnowy. W rezultacie to powiększenie penisa autologicznym tłuszczem jest bardziej naturalne i bardziej trwałe. Tym bardziej, że tłuszcz w porównaniu do kwasu hialuronowego jest mniej podatny na migracje i podaje się go więcej - od 30 do 100 ml, kiedy przy iniekcji HA jest to 30 ml.

Efekt powiększania penisa autologiczną tkanką tłuszczową również uwidacznia się zaraz po zabiegu, ale utrzymuje się z pewnością dłużej niż przez kilkanaście miesięcy. U niektórych pacjentów poprawa objętości prącia obejmuje nawet do 3 lat, aczkolwiek wynik powiększania penisa - zaznacza chirurg z Kliniki Melitus - to nie tylko dobór odpowiedniej metody. To również uwarunkowania genetyczne pacjenta, predyspozycje jego ciała do zmienności i co ważne prowadzony styl życia. Palenie, nadużywanie alkoholu, siedzący tryb pracy - nie wpływają korzystnie na kondycję komórek i tkanek. Ale, że tak jest nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Zabieg powiększania penisa własnym tłuszczem

Zasadniczą różnicą pomiędzy powiększaniem penisa kwasem hialuronowym a autologiczną tkanką tłuszczową z PRP jest sama procedura terapeutyczna. Zwiększenie rozmiaru prącia z pomocą własnego tłuszczu wciąż jest metodą mało inwazyjną i wysoce bezpieczną, jednak z pewnością wiąże się z większą ingerencją niż iniekcja prosta preparatu z HA. Powiększanie członka metodą lipotransferu składa się tak naprawdę z dwóch zabiegów. Pierwszy to liposukcja - materiał autologiczny najczęściej pobiera się z okolicy brzucha lub zewnętrznej strony ud. Drugi to przeszczep, podczas którego odwirowany tłuszcz implantuje się w miejsce docelowe. Całość trwa godzinę, niekiedy dwie. Zabieg nie wymaga konieczności zwolnienia lekarskiego czy rezygnacji z codziennych aktywności. Jednym zaleceniem jest wstrzemięźliwość seksualna przez 2 tygodnie oraz rezygnacja z dużego wysiłku i innych obciążających organizm działań - ale to dotyczy każdego z opisywanych tu zabiegów - zauważa dr Janiszewski.

Zasadnicze różnice pomiędzy powiększaniem penisa kwasem hialuronowym a autologiczną tkanką tłuszczową z PRP

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym podobnie, jak lipotransfer, przynosi bardzo szybkie i naturalne rezultaty. W obu przypadkach zmiana objętości widoczna jest bezpośrednio po zabiegu. Zasadnicza różnica dotyczy jednak trwałości efektów - poprawa objętości prącia utrzymuje się dłużej po wykonaniu lipotransferu, choć tu, jak to ma miejsce po podaniu HA, część materiału ulega resorpcji (niektóre komórki w trakcie podania zostają uszkodzone, przez co muszą być usunięte), a wyraźna zmiana ma charakter narastający i w pełni ukazuje się po pewnym czasie. Mimo tego, że rezultat działania autologicznej tkanki tłuszczowej jest bardziej naturalny i trwalszy, trzeba pamiętać, że wiąże się z procedurą, bądź co bądź, bardziej inwazyjną. Lipotransfer, przypomnijmy, nie jest prostą pojedynczą iniekcją, ale metodą złożoną z dwóch zabiegów - liposukcji i implantacji - przez co wymaga większej ingerencji. Niezależnie jednak od tego, każdy z wymienionych zabiegów przebiega w sposób komfortowy i nie narzuca w zasadzie żadnych ograniczeń (poza ograniczeniem aktywności seksualnej). To metody wysoce bezpieczne, które przynoszą zadowalające efekty. Wybór jednej z nich powinien być wyborem ściśle indywidualnym, podpartym wnikliwą konsultacją specjalistyczną - podsumowuje dr Michał Janiszewski.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Powiększanie penisa autologiczną tkanką tłuszczową z dodatkiem PRP

 • Materiał naturalny spreparowany syntetycznie, biodegradowalny.
 • Kwas hialuronowy jest usieciowiony, reologiczny.
 • Jednorazowo podaje się 30 ml.
 • Koryguje objętość, łączy włókna kolagenu i elastyny, poprawia sprężystość skóry i nawodnienie.
 • Pojedyncza iniekcja w znieczuleniu miejscowym.
 • Znikome ryzyko nietolerancji i alergii.
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa.
 • Efekt widoczny od razu po zabiegu.
 • Poprawa utrzymująca się kilkanaście miesięcy.
 • Rezultat narastający, stopniowa resorpcja.
 • Całkowita resorpcja, kwas hialuronowy znika bez śladu, choć śladem po nim jest biostymulacja.
 • Możliwość ponownego wykonania zabiegu.
 • Cena od 3 500 zł.
 • Materiał w 100% naturalny, biodegradowalny.
 • Wzbogacony o komórki macierzyste lub HA (opcjonalnie).
 • Jednorazowo podaje się 30-100 ml.
 • Koryguje objętość, poprawia ukrwienie, rewitalizuje tkanki, działa biostymulująco.
 • Złożona procedura, znieczulenie miejscowe.
 • Zerowe ryzyko nietolerancji i alergii.
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa.
 • Efekt widoczny od razu po zabiegu.
 • Poprawa utrzymująca się od kilkunastu miesięcy do 2-3 lat.
 • Rezultat narastający, stopniowa resorpcja.
 • Część zaimplantowanych komórek zostaje na zawsze (nigdy nie dojdzie do całkowitego wchłonięcia produktu)
 • Możliwość ponownego wykonania zabiegu.
 • Cena od 4 500 zł.


Dr n. med. Michał Janiszewski - chirurg, urolog, członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, lekarz medycyny estetycznej, zawodowo związany z warszawską Kliniką Melitus, świadczącą zabiegi z zakresu urologii estetycznej, w tym powiększania penisa. Więcej informacji na stronie: https://klinikamelitus.pl/


tagikwas hialuronowypeniszabieg
POLECANE
 
 
EXTREME
SEKS
GADŻETY
 
Kondycja - jak zacząć biegać?
Każdy chciałby mieć dobrą kondycję ale nasza natura jest ...
Stalowe ramiona i twardy piceps
Mięśnie rąk są bardzo ważną partia mięśni jeśli chcesz ...
5 rad jak zacząć biegać
Bieganie kiedyś wydawało się dziwactwem, ale w ostatnim czasie ...
Szalony pomysł niszczenie komina o wysokość 158 metrów
Ludzkie pomysły naprawdę czasem mnie przerażają. Tak jak ...
Uzależnienie od papierosów i nikotyny niszczy nie tylko zdrowie
Każdy zna, lub nawet ma w rodzinie osoby, które pala papierosy. ...
Szybka i niebezpieczna – takie można mieć wrażenie.
Ale to tylko wrażenie, to jest jedna z wspanialszych atrakcji ...
Gokart z napędem rakietowym
Nie samą pracą żyje człowiek, ważne też jest mieć rodzinę ...
Chiny Danxia – naturalne kolorowe skały. Przepiękne widoki
Zadziwiające naturalne góry o przepięknych kolorach i odcieniach.
Meteoryty. Skały sprzed 4,5 miliarda lat.
Każdy z nas słyszał o meteorytach, ale nie każdy wie jak ...
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl