XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

Zgubiona karta pojazdu – co robić?

Karta pojazdu jest obowiązkowym dokumentem każdego samochodu, który został zarejestrowany w Polsce. W dokumencie tym znajdują się najistotniejsze informacje na temat twojego auta. Jednak jak w przypadku każdej rzeczy, tak i karta pojazdu może się zgubić. Czy zagubiona karta pojazdu to poważny problem? Czy można wyrobić nowy dokument? Wyjaśniamy.

2021-04-28 12:55  |  Artykuł sponsorowany
Zgubiona karta pojazdu – co robić?
Materiał: materiał własny

Zgubiona karta pojazdu? Trzeba wyrobić nową

Karta pojazdu to ważny i obowiązkowy dokument, dlatego jeśli zostanie zagubiona koniecznością jest wyrobienie jej wtórnika. Jak to zrobić? Wystarczy udać się do wydziału komunikacji w urzędzie miasta i złożyć stosowne oświadczenie o utracie karty pojazdu wraz z wnioskiem o wyrobienie wtórnika dokumentu. Warto pamiętać, że oświadczenie składamy pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Zatem procedura będzie nas obowiązywać, jeśli rzeczywiście karta zostanie zgubiona, a pojazd jest faktycznie naszą własnością.

W artykule ekspertów na https://www.mfind.pl/akademia/inne-artykuly/zagubiona-karta-pojazdu-co-robic/ znajdziesz więcej szczegółów na temat procedury wyrobienia wtórnika karty pojazdu, w tym informacje, jakie dokumenty będą potrzebne podczas składania oświadczenia i wniosku o wyrobienie nowego dokumentu. Wtórnik karty będzie cię kosztował 75 zł i nieco zaczekasz na nowy dokument - urząd ma 30 dni roboczych na załatwienie sprawy, choć najczęściej wtórnik jest do odbioru znacznie wcześniej. Zgubienie karty pojazdu to pewien kłopot, jednak jak widać - do rozwiązania.Karta pojazdu zagubiona przed rejestracją auta to już większy kłopot

O ile sam fakt utraty karty pojazdu nie jest wielkim problemem, o tyle jeśli do zgubienia dokumentu dojdzie przed rejestracją samochodu, kłopot jest już nieco większy. Karta zawierająca wszystkie najważniejsze informacje o pojeździe (m.in. marka, typ, model, numer VIN, rok produkcji) jest bowiem niezbędna do zarejestrowania pojazdu. Jeśli zostanie zgubiona, możemy być podejrzewani o kradzież samochodu, który kupiliśmy i chcemy zarejestrować. W takim przypadku także należy stawić się w wydziale komunikacji i złożyć oświadczenie o zgubieniu karty pojazdu. Ważne, aby przy tym przedstawić urzędnikom wszystkie dokumenty związane z rejestracją samochodu.

A co należy zrobić w sytuacji, gdy karta pojazdu została zagubiona, a ty masz zamiar sprzedać auto? Bez dokumentu najprawdopodobniej nie znajdziesz kupca na samochód. W tym przypadku również może pojawić się podejrzenie, że pojazd jest kradziony. O wtórnik karty pojazdu warto więc zadbać jeszcze przed planowaną sprzedażą auta. Jeśli jednak transakcja została już zawarta, musisz się liczyć z tym, że będziesz zaangażowany w procedurę wyrobienia wtórnika przez nowego właściciela pojazdu.

Jak widać zgubienie karty pojazdu to pewien kłopot i konieczność załatwienia formalności. Na szczęście przy odrobinie wysiłku problem można sprawnie rozwiązać.

Loteria urodzinowa Generali

Ofertę taką przygotowało towarzystwo ubezpieczeniowe Generali. Z okazji swoich 190. urodzin Generali ma dla swoich klientów loterię. W której można zgarnąć jeden z pięć hybrydowych Fiatów 500 oraz dodatkowo 1800 nagród pieniężnych o wartości 100 zł. Aby wziąć udział w loterii koniecznie trzeba w terminie 22.03-20.06, w TU Generali lub Proama, wznowić lub kupić polisę OC w pakiecie z ubezpieczeniem NNW w pojeździe na stronie mfind.pl. Po opłaceniu polisy koniecznie trzeba się zarejestrować na stronie loterii. Wszystkie szczegóły znajdziesz w regulaminie.

BANER_Generali_1367x250.jpg

tagikarta pojazduautorejestracja autasamochódrejestracja samochodu
POLECANE
 
 
GADŻETY
ROZRYWKA & CIEKAWOSTKI
SEKS
ZDROWIE
 
Czy wiesz, że kobiety oceniają mężczyzn po butach
Pewnie tego nie widziałeś, ale większość kobiet ocenia mężczyzn ...
Uśmiech to klucz do Twojego sukcesu
Jest przysłowie że śmiech to zdrowie. I to prawda. Ale także ...
Pasek do spodni – nie kupuj pierwszego lepszgo
Wielu mężczyzn uważa robienie zakupów ubraniowych za coś ...
Zipperbot – małe, śmieszne i bardzo praktyczne
Zdziwicie się co jeszcze potrafimy wymyślić :)
Otóż ...
Ekokapsuła – ciekawe rozwiązanie małego domku.
Mały, przenośny dom, a zarazem ciekawie zaprojektowany i co ...
Champagne Gun pistolet maszynowy na szampana
Wynalazek robi furorę w klubach na Miami i tam już szampan ...
Sposób na grypę i zdrowsze życie
Grypa dopadła każdego z nas. A na dodatek jeszcze straszą ...
Jedzenie jabłek poprawia zdrowie
Jabłka zawierają bardzo wiele witamin i składników mineralnych, ...
Życie ma swój limit czasowy
Każdy z nas wcześniej czy później umrze. Życie ma swoje granice.
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl