XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

Akumulator nie działa - co robić?

W samochodzie znajduje się kilka strategicznych podzespołów, które są niezbędne, aby możliwe było uruchomienie pojazdu i kontynuowanie jazdy. Niewątpliwie jednym z nich jest akumulator. Niestety zdarza się, że przestaje on prawidłowo działać. Jakie są tego przyczyny i co zrobić w takiej sytuacji?

2022-02-16 17:32  |  Artykuł sponsorowany
Akumulator nie działa - co robić?
Materiał: materiał własny

Wyładowany akumulator to naturalne zjawisko

Najczęściej akumulator odmawia posłuszeństwa ze względu na wyładowanie. Jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy? Zwykle jest to po prostu długa eksploatacja baterii, która zwyczajnie ulega zużyciu. Niemniej jednak pewne zachowania kierowcy mogą się przyczynić do przyspieszonego wyładowania baterii. Jednym z nich jest pozostawienie włączonych urządzeń elektrycznych lub elektronicznych, w tym świateł, podczas gdy samochód stoi na parkingu lub w garażu. Jeżeli akumulator przez dłuższy okres działa mimo unieruchomienia silnika, z pewnością dojdzie do jego wyładowania.

W czasie jazdy akumulator jest stale ładowany przez alternator napędzany silnikiem. Innymi słowy, podczas jazdy nie dochodzi do wyładowania akumulatora mimo długotrwałego wykorzystywania urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Wymiana lub doładowanie akumulatora

Jeżeli akumulator jest wyładowany, często konieczna jest jego wymiana. W takim przypadku warto sięgnąć po wysokiej klasy baterię, która będzie dobrze służyć przez wiele lat. Wysokiej jakości akumulatory można znaleźć między innymi pod adresem - https://www.ucando.pl/k/akumulatory/U1301. Jednak nie zawsze wyładowanie akumulatora oznacza konieczność jego wymiany. W niektórych przypadkach zupełnie wystarczające będzie jego doładowanie. Kiedy jest to możliwe? Wtedy, gdy bateria jest stosunkowo nowa i działa sprawnie, a do wyładowania doszło wskutek nadmiernej eksploatacji przy niedostatecznym ładowaniu baterii.

Wymiana akumulatora w warsztacie lub samodzielnie

Wiele osób zastanawia się, czy akumulator można wymienić samodzielnie. Otóż jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad bezpieczeństwa, aby względnie szybko i sprawnie wymienić ten element. Niemniej jednak osoby, które nie są wprawione w wymianie podzespołów samochodowych, mogą mieć pewien problem z przeprowadzeniem tej operacji. W takim przypadku lepiej zlecić to zadanie mechanikowi, który najprawdopodobniej zrealizuje je jeszcze szybciej i sprawniej, po stosunkowo niskiej cenie.

Gdzie kupować akumulatory?

Pozostaje jeszcze kwestia tego, gdzie kupować akumulatory. Powyżej wskazaliśmy na sklep internetowy Ucando.pl. Niemniej jednak wiele osób ma pewne opory przed kupowaniem części samochodowych w internecie. Nie powinny one dziwić, w końcu w sieci działa wiele sprzedawców niegodnych zaufania. Jednak naszym zdaniem zakupy w sieci są jak najbardziej warte polecenia, głównie ze względu na duży wybór produktów, dostawę pod drzwi i stosunkowo niskie ceny. Trzeba jednak rozsądnie wybierać sklepy, decydując się na zakupy tylko w tych sprawdzonych. Niewątpliwie należy do nich sklep Ucando, który cieszy się nieposzlakowaną opinią.


tagiakumulatorsamochódpomocawariapojazd
POLECANE
 
 
GADŻETY
ROZRYWKA & CIEKAWOSTKI
SEKS
ZDROWIE
 
Musisz zrobić remont -zrób to sam
Remonty to nieodzowna cześć naszego życia, co parę lat każdy ...
100 lat mody męskiej w 3 minuty
Krótki film przedstawiający kolejne zmiany w modzie męskiej z ostatnich 100 lat.
Jak zmieniła się moda plażowa męska przez 100 lat w 3 minuty.
Ciekawa historia ubiorów kąpielowych męskich, o niektórych ...
Ekokapsuła – ciekawe rozwiązanie małego domku.
Mały, przenośny dom, a zarazem ciekawie zaprojektowany i co ...
Miotacz ognia dla iluzjonistów ale także niezły gadżet
Firma Ellusionist wcześniej wypuściła gadżet o nazwie Pyro ...
Champagne Gun pistolet maszynowy na szampana
Wynalazek robi furorę w klubach na Miami i tam już szampan ...
Nie daj sie zawałowi - pomarańcze w życiu codziennym
Jak donoszą japońscy naukowcy jedzenie prawie codziennie cytrusów ...
Gofry idealny przysmak latem
Latem gdy mamy dostęp do wielu owoców jak wiśnie, truskawki, ...
Dwa jabłka dziennie pozwolą zachować zdrowie?
Nie raz słyszeliśmy powiedzenie że „jedzenie dwóch jabłek ...
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl