XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

Rachunek inwestycyjny - co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Założenie rachunku inwestycyjnego to jeden z najpopularniejszych punktów w liście To Do osób, które mają dość niskiego oprocentowania lokat i starają się znaleźć alternatywę dla swoich pieniędzy. Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy dobraniu odpowiedniego rachunku? Sprawdźmy to.

2022-12-14 12:00  |  Artykuł sponsorowany
Rachunek inwestycyjny - co wziąć pod uwagę przy wyborze?
Materiał: materiał własny

Wielkość opłat związanych z prowadzeniem rachunku

Na początek temat, który interesuje każdego świadomego konsumenta - wielkość opłat i kosztów związanych z prowadzeniem rachunku. Przede wszystkim sprawdźmy, czy broker nalicza standardową, stałą opłatę za prowadzenie rachunku. Coraz częściej podstawowy wariant konta jest zupełnie darmowy, podczas gdy chęć otwarcie nieco bardziej zaawansowanego rachunku maklerskiego będzie powodować naliczenie opłat.

To tylko pierwszy element kosztowy, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Czy transakcje, które będą wykonywane mają stałą prowizję? Czy rachunek inwestycyjny jest obciążony stałymi, czy zmiennymi prowizjami zależnymi od instrumentów, jakimi obracamy? Czy istnieją dodatkowe opłaty z tytułu wypłaty lub wpłaty środków? To najważniejsze kwestie, które warto przeanalizować jeszcze na etapie selekcji różnych ofert. 

Dostęp do ekskluzywnych analiz 

Brokerzy starają się uatrakcyjnić swoje usługi, dlatego coraz częściej w ramach standardowej oferty zapewniają nam stały dostęp do ekskluzywnych, niedostępnych dla innych inwestorów analiz, prognoz i narzędzi, których celem jest poprawa naszej skuteczności inwestycyjnej. To właśnie tego typu dodatkowe benefity mogą wyróżnić brokera wśród konkurencji, która mimo wszystko ma zbliżoną do siebie ofertę.

Jak dobrze wiemy, każdy inwestor powinien wciąż rozwijać swoje kompetencje i umiejętności, a darmowy dostęp do bazy wiedzy stanowi świetny argument za wyborem właśnie tego dostawcy usług brokerskich. Coraz częściej organizowane są także darmowe webinary, podczas których mamy możliwość zaznajomienia się z konkretnymi elementami tradingu, różnymi instrumentami czy strategiami. To spora pomoc dla inwestorów, którzy szukają pewnego i co równie ważne - darmowego źródła wiedzy. Taki może nam udostępnić właśnie jeden z brokerów, oferujących rachunek inwestycyjny. 

Dostęp do platformy inwestycyjnej 

Kiedyś inwestorzy kojarzyli nam się jedynie z osobami, które cały dzień przesiadują przed kilkoma ekranami komputerów w celu analizy zmian cenowych i poszukiwania nowych atrakcyjnych sygnałów inwestycyjnych. Wprawdzie inwestorzy wciąż korzystają z rozwiniętej infrastruktury, jednak od czasu do czasu zdarza im się także wyjechać. Dlatego tak istotny jest łatwy dostęp do rachunku inwestycyjnego z dowolnego miejsca.

Jeśli już teraz wiemy, że o nasze inwestycje będziemy dbać również poza domem, sprawdźmy, czy dany broker oferuje nam dostęp do aplikacji mobilnej lub chociaż wersji przeglądarkowej platformy inwestycyjnej, która zapewni nam stały kontakt z naszymi pieniędzmi i ułatwi możliwość reagowania w przypadku sprzyjających lub niesprzyjających sytuacji. To właśnie mobilność i dostępność platformy inwestycyjnej powinna być kolejnym czynnikiem warunkującym podjęcie współpracy z konkretnym brokerem. 


tagirachunek inwestycyjnykontoinwestowaniegiełdaryzykooprocentowanie
POLECANE
 
 
HOBBY
GADŻETY
ZDROWIE
 
Niesamowity wyścig w Chinach rowerem po 1000 kamiennych schodach
Na ciekawy ale też i szalony pomysł wpadli organizatorze wyścigu SkyGate w Chińskim Tianmen’s.
Red Bull X-Alps to jeden z najtrudniejszych wyścigów na świecie
A dlaczego?
Toyoty GT86 kontra helikopter. Drift autem i helikopterem
Co mogło powstać gdy spotykają się dwie gwiazdy? Kuba Przygoński kontra Felix Baumgartner.
Zegarek, dodatek męskiego ubrania
Każdy z nas chciałby sie wyróżniać. Każdy z nas chce być ...
Czy wiesz, że kobiety oceniają mężczyzn po butach
Pewnie tego nie widziałeś, ale większość kobiet ocenia mężczyzn ...
Mężczyzna tez powinien dbać o skórę. Kosmetyki dla faceta.
Dawniej mężczyzna używał jedynie dezodorantu. I to w tamtych ...
Jak myślisz co przypomina to zdjęcie?
Koty i faceci mają wiele wspólnego. Ich zachowanie jest często ...
Żonaci mężczyźni żyją dłużej
Jak pewnie nie raz każdy z nas słyszał że mężczyźni żyją ...
Strzał z pistoletu nagrany 73000 klatek na sekunde
Normalnie nie jesteśmy w stanie tego zobaczyć. Wszystko dzieje ...
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl