XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

PORTAL DLA MĘŻCZYZN - FACET - MĘSKI ŚWIAT

HIFU - innowacyjna technologia ultradźwiękowa alternatywą dla zabiegów chirurgicznych

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) od kilku lat robi zawrotną karierę na rynku medycznym. Zabiegi, w których wykorzystuje się działanie skoncentrowanej wiązki ultradźwięków, uznaje się dziś za jedne z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań medycyny estetycznej. Bezinwazyjny lifting twarzy i modelowanie ciała bez skalpela - to właśnie w wielkim skrócie jest w stanie zaoferować innowacyjna technologia HIFU. Dlaczego ultradźwięki są dziś jedną z lepszych metod przeciwdziałania starzeniu skóry i miejscowej otyłości? Na to pytanie odpowiedzieli specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, która specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z wykorzystaniem technologii HIFU.
2018-03-26 22:25  |  Artykuł sponsorowany
Tweet
HIFU - innowacyjna technologia ultradźwiękowa alternatywą dla zabiegów chirurgicznych
Materiał: materiał własny

Ultradźwięki - metoda znana medycynie od dawna

Zastosowanie ultradźwięków w medycynie nie jest tak naprawdę niczym nowym. Od ponad 20 lat wykorzystuje się je w celach diagnostycznych i terapeutycznych, a ich najpowszechniejszym zastosowaniem są badania USG (ultrasonografia). W latach 90. ubiegłego stulecia metoda HIFU zaczęła służyć również leczeniu niektórych guzów, np. prostaty czy chorób nerek. Od kilku lat możemy natomiast zaobserwować coraz częstszą obecność fal ultradźwiękowych w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie wykorzystuje się je do walki z procesem starzenia, utratą jędrności skóry czy nadmiarem tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Technologia HIFU, która wykorzystuje ultradźwięki w postaci bezpiecznej fali akustycznej, bardzo szybko zyskała zaufanie lekarzy, w tym specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy swoim pacjentom są w stanie zaoferować aż dwa zabiegi z wykorzystaniem tej metody: SonoQueen i Ultraformer III.

,,Przeprowadzane w naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Ultraformer to prawdziwy hit w zakresie liftingu twarzy oraz ciała. To pierwsze tak skuteczne narzędzie pracy, które pozwala wykonać precyzyjny, a zarazem nieinwazyjny i cieszący się długotrwałymi efektami zabieg liftingujący praktycznie każdego obszaru ciała - od najmniejszych, takich jak okolice oczu czy podbródek, aż po zajmujące znacznie większą powierzchnię części ciała, takie jak brzuch, ramiona czy uda. Wielowymiarowe odmłodzenie, ujędrnienie i wyszczuplenie wybranych obszarów twarzy oraz ciała to efekty, jakie jesteśmy w stanie osiągnąć również przy pomocy drugiego posiadanego przez nas urządzenia: SonoQueen. Jego ogromną zaletą jest nie tylko błyskawiczne, skoncentrowane i selektywne działanie, lecz także brak uciążliwych dolegliwości bólowych podczas zabiegu” - tłumaczy dr Krzysztof Miracki, lekarz medycyny estetycznej i entuzjasta nowoczesnych technologii.

Technologia HIFU - w czym tkwi jej prawdziwy sekret?

Tym, co odróżnia technologię HIFU od innych metod liftingujących znanych w medycynie estetycznej, jest jej niezwykła precyzja. Energia z urządzenia emitującego ultradźwięki dzięki odpowiednio dobranym różnym głowicom koncentruje się na docelowej głębokości, nie przerywając przy tym bariery skórnej. Dla pacjenta oznacza to wykonanie liftingu twarzy lub ciała bez potrzeby nacinania skóry, a tym samym narażania go na trudny do zniesienia ból, widoczne blizny czy długi okres rekonwalescencji pozabiegowej. Zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU stanowią zatem doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu twarzy wykonywanego metodą chirurgiczną.

Technologia HIFU posiada też pewną przewagę nad innymi metodami liftingu skóry twarzy i ciała. Zabieg z jej wykorzystaniem można przeprowadzać bez względu na porę roku i warunki pogodowe - w przypadku zabiegów laserowych skóra nie powinna być poddawana ekspozycji słonecznej na około 4 tygodnie przed zabiegiem i po nim. Ultradźwięki spotkały się z uznaniem pacjentów również ze względu na mniejsze ryzyko niektórych skutków ubocznych niż w przypadku zastosowania metod laserowych, np. blizn i przebarwień, szczególnie w odniesieniu do laserów starszej generacji.Minimalnie nasilone pozabiegowe skutki uboczne, głównie pod postacią obrzęku obszaru zabiegowego pozwalają na wykonanie zabiegu bez wyłączania się z normalnego funkcjonowania. Zazwyczaj jednorazowy zabieg wystarcza do osiągnięcia dobrze widocznych i trwałych efektów.

Specjaliści z Kliniki Miracki podkreślają jednak, że technologia HIFU to przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo dla pacjenta. Głowice urządzeń SonoQueen i Ultraformer III pozwalają na wytworzenie terapeutycznego efektu termicznego, dzięki precyzyjnemu deponowaniu energii akustycznej na ściśle określoną głębokość tkanek, przez co HIFU można zaliczyć do całkowicie nieinwazyjnych i najbezpieczniejszych metod leczenia skóry.

Więcej informacji o zabiegach z wykorzystaniem technologii HIFU znajdziesz na stronie:

http://klinikamiracki.pl/lifting-bez-skalpela-najlepsza-oferta-nieinwazyjne-innowacyjne-zabiegi-technologii-hifu-czeka/

tagizdrowiezabiegiciałomedycyna estetycznatwarzskóra
Tweet
POLECANE
 
 
EXTREME
SEKS
GADŻETY
 
Brak motywacji? Przestań szukać wymówek.
2019-02-18 21:53:43
Szukanie usprawiedliwień i wymówek to naturalna kolej rzeczy ...
Twoja forma domowymi sposobami
2019-02-17 11:49:37
Nie zawsze masz czas wybrać się na siłownie. Ale możesz dbać ...
Masz czas wolny w weekend? O nie nie. Trzeba to zmienić
2019-02-16 13:49:10
Masz czas w weekend, nie wiesz co zrobić? Na pewno nie ma mowy ...
The Muppets - bitwa perkusistów - Dave Grohl i Zwierzak
2019-01-25 08:45:40
To trzeba po prostu zobaczyć. Genialny pojedynek perkusistów. ...
Ojciec z synem na testach driftu autem
2019-01-21 21:46:20
Nie ma to jak męskie hobby i uczenie syna tych samych pasji ...
Gorąca Śnieżynka idealna pod choinkę
2018-12-20 18:32:54
TAK to jest genialne :)
Piekielny koktajl - płomienie prosto z cytrusów
2019-02-11 14:07:52
Pewnie nie wiedziałeś co kryje w sobie zwykła skórka z cytrusa ...
Meteoryty. Skały sprzed 4,5 miliarda lat.
2018-12-03 10:46:44
Każdy z nas słyszał o meteorytach, ale nie każdy wie jak ...
Wędkarstwo idealne hobby dla przemęczonego faceta
2018-11-11 14:00:51
W życiu poza praca i rodziną trzeba mieć też własne hobby. ...
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl