XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

HIFU - innowacyjna technologia ultradźwiękowa alternatywą dla zabiegów chirurgicznych

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) od kilku lat robi zawrotną karierę na rynku medycznym. Zabiegi, w których wykorzystuje się działanie skoncentrowanej wiązki ultradźwięków, uznaje się dziś za jedne z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań medycyny estetycznej. Bezinwazyjny lifting twarzy i modelowanie ciała bez skalpela - to właśnie w wielkim skrócie jest w stanie zaoferować innowacyjna technologia HIFU. Dlaczego ultradźwięki są dziś jedną z lepszych metod przeciwdziałania starzeniu skóry i miejscowej otyłości? Na to pytanie odpowiedzieli specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, która specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z wykorzystaniem technologii HIFU.

2018-03-26 22:25  |  Artykuł sponsorowany
HIFU - innowacyjna technologia ultradźwiękowa alternatywą dla zabiegów chirurgicznych
Materiał: materiał własny

Ultradźwięki - metoda znana medycynie od dawna

Zastosowanie ultradźwięków w medycynie nie jest tak naprawdę niczym nowym. Od ponad 20 lat wykorzystuje się je w celach diagnostycznych i terapeutycznych, a ich najpowszechniejszym zastosowaniem są badania USG (ultrasonografia). W latach 90. ubiegłego stulecia metoda HIFU zaczęła służyć również leczeniu niektórych guzów, np. prostaty czy chorób nerek. Od kilku lat możemy natomiast zaobserwować coraz częstszą obecność fal ultradźwiękowych w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie wykorzystuje się je do walki z procesem starzenia, utratą jędrności skóry czy nadmiarem tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Technologia HIFU, która wykorzystuje ultradźwięki w postaci bezpiecznej fali akustycznej, bardzo szybko zyskała zaufanie lekarzy, w tym specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy swoim pacjentom są w stanie zaoferować aż dwa zabiegi z wykorzystaniem tej metody: SonoQueen i Ultraformer III.

,,Przeprowadzane w naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Ultraformer to prawdziwy hit w zakresie liftingu twarzy oraz ciała. To pierwsze tak skuteczne narzędzie pracy, które pozwala wykonać precyzyjny, a zarazem nieinwazyjny i cieszący się długotrwałymi efektami zabieg liftingujący praktycznie każdego obszaru ciała - od najmniejszych, takich jak okolice oczu czy podbródek, aż po zajmujące znacznie większą powierzchnię części ciała, takie jak brzuch, ramiona czy uda. Wielowymiarowe odmłodzenie, ujędrnienie i wyszczuplenie wybranych obszarów twarzy oraz ciała to efekty, jakie jesteśmy w stanie osiągnąć również przy pomocy drugiego posiadanego przez nas urządzenia: SonoQueen. Jego ogromną zaletą jest nie tylko błyskawiczne, skoncentrowane i selektywne działanie, lecz także brak uciążliwych dolegliwości bólowych podczas zabiegu” - tłumaczy dr Krzysztof Miracki, lekarz medycyny estetycznej i entuzjasta nowoczesnych technologii.

Technologia HIFU - w czym tkwi jej prawdziwy sekret?

Tym, co odróżnia technologię HIFU od innych metod liftingujących znanych w medycynie estetycznej, jest jej niezwykła precyzja. Energia z urządzenia emitującego ultradźwięki dzięki odpowiednio dobranym różnym głowicom koncentruje się na docelowej głębokości, nie przerywając przy tym bariery skórnej. Dla pacjenta oznacza to wykonanie liftingu twarzy lub ciała bez potrzeby nacinania skóry, a tym samym narażania go na trudny do zniesienia ból, widoczne blizny czy długi okres rekonwalescencji pozabiegowej. Zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU stanowią zatem doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu twarzy wykonywanego metodą chirurgiczną.

Technologia HIFU posiada też pewną przewagę nad innymi metodami liftingu skóry twarzy i ciała. Zabieg z jej wykorzystaniem można przeprowadzać bez względu na porę roku i warunki pogodowe - w przypadku zabiegów laserowych skóra nie powinna być poddawana ekspozycji słonecznej na około 4 tygodnie przed zabiegiem i po nim. Ultradźwięki spotkały się z uznaniem pacjentów również ze względu na mniejsze ryzyko niektórych skutków ubocznych niż w przypadku zastosowania metod laserowych, np. blizn i przebarwień, szczególnie w odniesieniu do laserów starszej generacji.Minimalnie nasilone pozabiegowe skutki uboczne, głównie pod postacią obrzęku obszaru zabiegowego pozwalają na wykonanie zabiegu bez wyłączania się z normalnego funkcjonowania. Zazwyczaj jednorazowy zabieg wystarcza do osiągnięcia dobrze widocznych i trwałych efektów.

Specjaliści z Kliniki Miracki podkreślają jednak, że technologia HIFU to przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo dla pacjenta. Głowice urządzeń SonoQueen i Ultraformer III pozwalają na wytworzenie terapeutycznego efektu termicznego, dzięki precyzyjnemu deponowaniu energii akustycznej na ściśle określoną głębokość tkanek, przez co HIFU można zaliczyć do całkowicie nieinwazyjnych i najbezpieczniejszych metod leczenia skóry.

Więcej informacji o zabiegach z wykorzystaniem technologii HIFU znajdziesz na stronie:

http://klinikamiracki.pl/lifting-bez-skalpela-najlepsza-oferta-nieinwazyjne-innowacyjne-zabiegi-technologii-hifu-czeka/

tagizdrowiezabiegiciałomedycyna estetycznatwarzskóra
POLECANE
 
 
EXTREME
SEKS
GADŻETY
 
Buduj formę i ciało a nie opędzisz się od kobiet
Dobra kondycja to zarazem lepsza sylwetka a kolejny plus lepszy ...
Mięśnie brzucha domowymi sposobami
Zdrowie jest najważniejsze – dbając o swoją sylwetkę i ...
Chciałbyś wyglądać jak model? To nie takie proste.
Każdy z nas a przynajmniej większość nie ma atletycznej sylwetki ...
KAWA, a czy wiesz że …
Większość z nas pije codziennie kawę, lecz pewnie wielu z ...
Chwała Poranna niesamowite zjawisko i ekstremalne latanie
Chwała Poranna to niesamowite zjawisko atmosferyczne, które ...
Piracka flaga i historia symboli czaszki i kości
Pirackie symbole i piracka flagę chyba każdy rozpozna i doskonale ...
Granie w gry na telefonie może Cię słono kosztować
Większość z nas chociaż raz w życiu zagrała w jakąś grę ...
Wędkarstwo sportowe. Gigantyczny marlin wskoczył na łódź.
Wędkarstwo od dawna jest wspaniałym męskim hobby. Stajemy ...
Odpalanie rakiety na wodę. To dopiero hobby.
Każdy z nas ma jakieś hobby, mniejsze lub większe. A może by tak spróbować zrobić rakietę?
P O L E C A M Y
R E K L A M A

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl