XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

Jakie suplementy zalicza się do przedtreningówek?

Szeroko rozumiana suplementacja przedtreningowa jest często stosowana przez osoby aktywne fizycznie i co ciekawe, może przybierać różne formy. Niekoniecznie zawsze musi oznaczać znaczne ożywienie, na potrzeby wykonywania bardziej intensywnego treningu. Czasami może oznaczać po prostu prawidłowe odżywienie organizmu, czy też konkretniej mięśni na potrzeby treningu, aby zapobiec katabolizmowi i różnego rodzaju urazom. Warto zatem przyjrzeć się temu, jakie odżywki i suplementy diety zalicza się do tzw. przedtreningówek.

2022-07-21 11:22  |  Artykuł sponsorowany
Jakie suplementy zalicza się do przedtreningówek?
Materiał: materiał własny

Jakie składniki odżywcze występują w przedtreningówkach?

Co ciekawe, obecnie same substancje, które są dostępne w przedtreningówkach, są często także dostępne w osobnych odżywkach i suplementach diety. Domyślnie posiadają one “czystą” formę lub posiadają niewielkie domieszki innych wartościowych pod tym kątem substancji odżywczych. Jakiego rodzaju substancje najczęściej można spotkać w przedtreningówkach, a które można też nabyć w “osobnej” formie?

  • Kofeina - to chyba najbardziej oczywista forma przedtreningówki. Kofeina dostępna jest np. w kawie, która pobudza organizm. Przyjmowana w przedtreningówkach, a także w czystej postaci ma za zadanie nie tylko pobudzić, ale także przyspieszyć procesy spalania tłuszczu, a także opóźnić pojawienie się zmęczenia.

  • Cytrulina oraz Arginina - podobnie jak kofeina, również można je spotkać w dedykowanych preparatach. Mają one za zadanie przede wszystkim wywołać efekt tzw. “pompy mięśniowej”, która polega na zwiększonym napływie krwi do mięśni.

  • Kwas alfa-liponowy - lub po prostu ALA. Ma dość szerokie zastosowanie, od transportu aminokwasów do mięśni, przez stabilizację poziomu cukru we krwi, po nawet zwalczanie wolnych rodników w organizmie. Kwas alfa-liponowy także można spotkać zarówno w preparatach wieloskładnikowych, jak i wyłącznych odżywkach zalecanych do stosowania przed treningiem.

Oczywiście to tylko kilka popularnych składników odżywczych, które występują zarówno w przedtreningówkach, jako elementy składowe odżywki, jak i są dostępne w formie osobnych suplementów, przy których nastawia się na ich konkretne działanie. Pełną i ciekawą ofertę odżywek przedtreningowych posiada sklep SFD (https://sklep.sfd.pl/Przedtreningowki-k154.html). Warto się jej dokładnie przyjrzeć i wybrać najlepiej dopasowaną przedtreningówkę do własnej sytuacji i preferencji.

Jakie odżywki warto stosować w suplementacji przedtreningowej?

Poza wymienionymi już składnikami przedtreningówek, które posiadają także dedykowane im odżywki, warto przyjrzeć się innym suplementom i rodzajom odżywek, których zastosowanie przed treningiem, pozwoli otrzymać określone korzyści. Jakiego rodzaju odżywki to będą?

  • Odżywka białkowa - pozwala odpowiednio odżywić mięśnie i dać im energię na potrzeby nawet intensywnego treningu.

  • Kreatyna - posiada potwierdzone działanie anaboliczne oraz antykataboliczne, co jest szczególnie istotne przy budowaniu masy mięśniowej. Pozwoli także na wykonanie intensywniejsze ćwiczenia, wpływając na wydajność tkanki mięśniowej organizmu.

  • BCAA - są to aminokwasy rozgałęzione, który działanie jest zbliżone do odżywek białkowych. Ich różnica polega na tym, że są one dostępne w prostszych formach strukturalnych, co pozytywnie wpływa na ich przyswajalność i jej tempo.

Warto także pamiętać, że przedtreningówki to także popularne boostery, które często są dostępne w postaci małych shotów w buteleczkach. Najczęściej mają one pobudzające właściwości, aby wykonywać intensywne sesje treningowe, a także mogą zawierać wartościowe witaminy i minerały, które podczas wykonywania ćwiczeń mogą być nadmiernie wypłukiwane z organizmu.

Sklep SFD (https://sklep.sfd.pl/) w swojej ofercie posiada przeróżne odżywki i suplementy diety, które przydadzą się nie tylko w suplementacji przedtreningowej. Od wielu lat firma jest szanowana i rozpoznawalna na rynku, dostarczając wartościowych odżywek i suplementów od wielu lat.


tagisuplementyćwiczeniatreningodżywkidietaaktywność fizyczna
POLECANE
 
 
EXTREME
SEKS
GADZETY
 
Gotując samemu wiesz co jesz. Unikaj chemii w gotowych potrawach.
To że gotowe produkty naszpikowane są konserwantami i wzmacniaczami ...
Borówka amerykańska dobra na wzrok, serce oraz zmniejsza ryzyko raka
Borówka amerykańska jest w Polsce jeszcze mało doceniana, ...
Dwa jabłka dziennie pozwolą zachować zdrowie?
Nie raz słyszeliśmy powiedzenie że „jedzenie dwóch jabłek ...
P O L E C A M Y
RED BULL i Paul Bonhomme i Steve Jones - szaleństwo i odwaga.
Dwaj angielscy piloci Paul Bonhomme i Steve Jones wraz z Red Bull nakręcili szalony pomysł.
Przygoda na Alasce? Wyzwanie dla odważnych
Jedni lubią siedzieć w domu inni w pubach a niektórzy wymyślają ...
Parkout - genialny sposób na ćwiczenia
Parkout wywodzi się z Francji i jest dość młodym pomysłem ...
Codzienny zestaw do pracy. Skórzana teczka, biznesowe dodatki.
Skórzana aktówka, teczka zawsze była synonimem luksusu. Jest ...
Jak zmieniła się moda plażowa męska przez 100 lat w 3 minuty.
Ciekawa historia ubiorów kąpielowych męskich, o niektórych ...
Musisz zrobić remont -zrób to sam
Remonty to nieodzowna cześć naszego życia, co parę lat każdy ...
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl