XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

Kredyt na podstawie wpływów na konto

Starając się o kredyt jeszcze kilka lat temu, konieczne było posiadanie zaświadczenia od pracodawcy dotyczącego naszych zarobków. Ponadto niezbędnym elementem badania zdolności kredytowej było posiadanie dobrej historii kredytowej. A jak sytuacja wygląda dziś? Czy wszystkie banki i instytucje pozabankowe wprowadzają te same wytyczne? Czy kredyt na podstawie wpływów na konto jest możliwy?

2022-06-13 10:46  |  Artykuł sponsorowany
Kredyt na podstawie wpływów na konto
Materiał: materiał własny

Kredyt na podstawie wpływów na konto

Instytucje finansowe śledząc panujące na rynku trendy i zachowania konsumentów wychodząc im naprzeciw, tworzą coraz atrakcyjniejsze oferty. W czasach szybkich internetowych zakupów liczy się czas i łatwy dostęp do środków. Klienci podejmują szybkie decyzje zakupowe i tego samego oczekują od instytucji oferujących swoje finansowe wsparcie. Dlatego stworzono produkty, które nie wymagają od klientów sterty zaświadczeń i czasochłonnego procesu badania zdolności kredytowej. Coraz większej liczbie banków i instytucji pozabankowych do przyznania środków wystarczy wyciąg z rachunku bankowego. Posiadając rachunek bankowy, możemy samodzielnie wygenerować wyciąg z konta. Na wyciągu z konta bankowego widnieją nasze wpływy (pensja, alimenty, 500+, inne umowy, itd.) oraz wszystkie wydatki, jakie poczyniliśmy (wypłaty z konta, opłaty za media, wszelkie zakupy) w wyznaczanym przez nas okresie czasu. Jeśli chcemy skorzystać z kredytu na podstawie wpływów na konto, konieczne będzie przedstawienie wykazu z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy.

Czy kredyt na wyciąg z konta jest możliwy do uzyskania w banku?

Kredyt na wyciąg z konta jest coraz powszechniejszym produktem, który można spotykać również w banku. Do tej pory tego rodzaju zobowiązanie było możliwe jedynie w instytucjach pozabankowych. Co ważniejsze sam proces pozyskiwania dodatkowych środków jest szybki i wymaga zaledwie kilkudziesięciu minut. Ponadto jeśli historia naszych wpłat kształtuje się na dobrym poziomie, możemy starać się o większe sumy. Jeśli staramy się o szybki kredyt na podstawie wyciągu z rachunku w banku, w którym posiadamy rachunek osobisty, wygenerowanie go będzie zbędne. Bank samodzielnie sprawdzi, jak kształtują się wpływy na nasze konto i oczywiście nasze wydatki.

Czy instytucje finansowe mogą wymagać również innych dokumentów?

Jeśli staramy się o kredyt na podstawie naszej historii z rachunku bankowego przeważnie nie wymaga się od nas spełniania dodatkowych warunków. Wiele oczywiście zależy od przyjętej przez daną instytucję polityki udzielania kredytów sumy, o jaką się staramy oraz naszej zdolności kredytowej. Badanie zdolności kredytowej przy standardowym kredycie wymaga zdecydowanie większego zaangażowania od kredytobiorcy. Przeważnie konieczne jest przedłożenie zaświadczenia od pracodawcy o formie zatrudnienia i wysokości uzyskiwanego dochodu. Ponadto sprawdzana jest również nasza historia w bazach monitorujących zadłużenie konsumentów.

Czy konieczne jest podanie celu na jaki przeznaczymy otrzymane środki?

Kredyt konsumencki, o jakim mowa nie jest zobowiązaniem celowym, czyli nie ma wymogu podawania, na co zamierzamy wydać pożyczone pieniądze. Kredytem celowym jest np. kredyt hipoteczny, w którym podajemy konkretną nieruchomość lub kredyt samochodowy, gdzie wpisujemy wszystkie informacje na temat kupowanego pojazdu.

Na jak długo można wziąć kredyt na wyciąg z konta?

W przeważającej większości banków i instytucji pozabankowych, tego rodzaju produkt przyznawany jest na dwa – trzy lata. Jeśli zależy nam na dłuższym okresie kredytowania, to również znajdziemy tego typu oferty wśród produktów bankowych.


tagikredytkontopieniądzepożyczka
POLECANE
 
 
HOBBY
GADŻETY
ZDROWIE
 
Jazda na rowerze na Slackline w górach. Szaleńczy pomysł.
Widziałem różne szalone a nawet mega głupie pomysły, jak ...
Jazda na krawędzi. Polak Michał Kollbek i szlak White Line.
Jazda po lesie, chodnikach, czy murkach. No tak wszyscy to widzieliśmy ...
Zderzenie w powietrzu sępa z paralotnią
Latanie na paralotni może czasem przysporzyć sporych wrażeń. ...
100 lat mody męskiej w 3 minuty
Krótki film przedstawiający kolejne zmiany w modzie męskiej z ostatnich 100 lat.
Noś czapkę i dbaj o głowę. Zdrowie najważniejsze.
Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 5 stopni warto już ...
Męskim być. Cześć I.
Większości z nas wydaje się to banalne, a wręcz śmieszne. ...
Nowe World Trade Centre i winda z podróżą w czasie.
Podróż w czasie? Tak to możliwe. W windzie w Nowym Jorku w ...
Chcesz łatwiej poderwać dziewczynę to kup sobie kota
Przeprowadzane sondaże wskazują że kobiety są zdecydowaną ...
7 bardzo niebezpiecznych zwierząt świata
1. Tygrys
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl