XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

Kredyt na podstawie wpływów na konto

Starając się o kredyt jeszcze kilka lat temu, konieczne było posiadanie zaświadczenia od pracodawcy dotyczącego naszych zarobków. Ponadto niezbędnym elementem badania zdolności kredytowej było posiadanie dobrej historii kredytowej. A jak sytuacja wygląda dziś? Czy wszystkie banki i instytucje pozabankowe wprowadzają te same wytyczne? Czy kredyt na podstawie wpływów na konto jest możliwy?

2022-06-13 10:46  |  Artykuł sponsorowany
Kredyt na podstawie wpływów na konto
Materiał: materiał własny

Kredyt na podstawie wpływów na konto

Instytucje finansowe śledząc panujące na rynku trendy i zachowania konsumentów wychodząc im naprzeciw, tworzą coraz atrakcyjniejsze oferty. W czasach szybkich internetowych zakupów liczy się czas i łatwy dostęp do środków. Klienci podejmują szybkie decyzje zakupowe i tego samego oczekują od instytucji oferujących swoje finansowe wsparcie. Dlatego stworzono produkty, które nie wymagają od klientów sterty zaświadczeń i czasochłonnego procesu badania zdolności kredytowej. Coraz większej liczbie banków i instytucji pozabankowych do przyznania środków wystarczy wyciąg z rachunku bankowego. Posiadając rachunek bankowy, możemy samodzielnie wygenerować wyciąg z konta. Na wyciągu z konta bankowego widnieją nasze wpływy (pensja, alimenty, 500+, inne umowy, itd.) oraz wszystkie wydatki, jakie poczyniliśmy (wypłaty z konta, opłaty za media, wszelkie zakupy) w wyznaczanym przez nas okresie czasu. Jeśli chcemy skorzystać z kredytu na podstawie wpływów na konto, konieczne będzie przedstawienie wykazu z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy.

Czy kredyt na wyciąg z konta jest możliwy do uzyskania w banku?

Kredyt na wyciąg z konta jest coraz powszechniejszym produktem, który można spotykać również w banku. Do tej pory tego rodzaju zobowiązanie było możliwe jedynie w instytucjach pozabankowych. Co ważniejsze sam proces pozyskiwania dodatkowych środków jest szybki i wymaga zaledwie kilkudziesięciu minut. Ponadto jeśli historia naszych wpłat kształtuje się na dobrym poziomie, możemy starać się o większe sumy. Jeśli staramy się o szybki kredyt na podstawie wyciągu z rachunku w banku, w którym posiadamy rachunek osobisty, wygenerowanie go będzie zbędne. Bank samodzielnie sprawdzi, jak kształtują się wpływy na nasze konto i oczywiście nasze wydatki.

Czy instytucje finansowe mogą wymagać również innych dokumentów?

Jeśli staramy się o kredyt na podstawie naszej historii z rachunku bankowego przeważnie nie wymaga się od nas spełniania dodatkowych warunków. Wiele oczywiście zależy od przyjętej przez daną instytucję polityki udzielania kredytów sumy, o jaką się staramy oraz naszej zdolności kredytowej. Badanie zdolności kredytowej przy standardowym kredycie wymaga zdecydowanie większego zaangażowania od kredytobiorcy. Przeważnie konieczne jest przedłożenie zaświadczenia od pracodawcy o formie zatrudnienia i wysokości uzyskiwanego dochodu. Ponadto sprawdzana jest również nasza historia w bazach monitorujących zadłużenie konsumentów.

Czy konieczne jest podanie celu na jaki przeznaczymy otrzymane środki?

Kredyt konsumencki, o jakim mowa nie jest zobowiązaniem celowym, czyli nie ma wymogu podawania, na co zamierzamy wydać pożyczone pieniądze. Kredytem celowym jest np. kredyt hipoteczny, w którym podajemy konkretną nieruchomość lub kredyt samochodowy, gdzie wpisujemy wszystkie informacje na temat kupowanego pojazdu.

Na jak długo można wziąć kredyt na wyciąg z konta?

W przeważającej większości banków i instytucji pozabankowych, tego rodzaju produkt przyznawany jest na dwa – trzy lata. Jeśli zależy nam na dłuższym okresie kredytowania, to również znajdziemy tego typu oferty wśród produktów bankowych.


tagikredytkontopieniądzepożyczka
POLECANE
 
 
HOBBY
GADŻETY
ZDROWIE
 
Huśtanie się na huśtawce pomiedzy balonami na wysokości 1800 metrów
Każdy w dzieciństwie huśtał się na huśtawce i była to ...
Szaleństwo w czystej postaci. Czy odważyłbyś się tak pojechać rowerem?
Rémy Métailler po raz trzeci zgarnia zwycięstwo z GoPro w ...
Parkout - genialny sposób na ćwiczenia
Parkout wywodzi się z Francji i jest dość młodym pomysłem ...
Zakupy ubrań to nie tylko domena kobiet. Facet też powinien mieć trochę ubrań.
Każdy wie że kobiety uwielbiają kupować ciuchy. Na zakupach ...
Mężczyzna tez powinien dbać o skórę. Kosmetyki dla faceta.
Dawniej mężczyzna używał jedynie dezodorantu. I to w tamtych ...
Musisz zrobić remont -zrób to sam
Remonty to nieodzowna cześć naszego życia, co parę lat każdy ...
Zaskoczona maskotka ze strony ochrony na stadionie
Na stadionie w meczu pomiędzy drużynami Houston Astros i Detroit ...
Nowe World Trade Centre i winda z podróżą w czasie.
Podróż w czasie? Tak to możliwe. W windzie w Nowym Jorku w ...
Olbrzymie wymieranie pszczół - w ciągu roku aż 44 procent.
To już jest naprawdę groźne dla nas wszystkich. W Stanach ...
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl