XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

Jak zmienić ten rok, siebie, życie?

To jest mężczyzna.
Mężczyzna ma noworoczne postanowienia, mężczyzna jest mądry.
Bądź jak mężczyzna.

2016-02-01 12:43  |  Artykuł sponsorowany
Jak zmienić ten rok, siebie, życie?
Materiał:

Memy tego typu opanowały internet z nadejściem nowego roku. Oczywiście, fenomen noworocznych postanowień znany jest wszystkim od stuleci. Ale czy jest szansa na to, by to właśnie w tym roku dokonać realnej zmiany? A może to kolejny styczeń, w którym obiecujemy sobie zwrot o 180 stopni i jak zwykle nic z tego nie wychodzi. A przecież solennie obiecujemy sobie poprawę każdego istotnego dla nas obszaru życia. Badania CBOS i OBOP mówią, że ponad połowa z nas co roku robi listę postanowień. Wśród noworocznych obietnic przoduje odchudzanie i rozstanie z nałogiem. Zaraz za nimi są kariera i praca nad sobą w różnych obszarach. Ale badania też mówią, że aż 75 procent osób rezygnuje ze swoich celów zaledwie po... tygodniu. Skąd ten słomiany zapał? Psychologowie wyjaśniają, że wymarzone cele czy postanowienia zmiany wymagają od nas nakładu pracy i wyjścia ze strefy komfortu. Pozbawienie się tego, co znane i wygodne wymaga zaangażowania i autentycznych chęci, a to jest najtrudniejsze.

Jak twierdzi Robert Zagożdżon mentor i coach, który pracuje ze swoimi podopiecznymi nad procesami dokonywania zmian w życiu osobistym i zawodowym: „Początek roku jest znakomitym czasem na to, by dokonać zmian. Niesieni postanowieniami noworocznymi mamy szansę uczynić ten rok przełomowym”. Drugim sprzyjającym momentem jest początek wiosny. Jednak zacząć po prostu trzeba. Zatem jeśli się postaramy, może to być pierwszy krok, który zainicjuje całą lawinę przemian w życiu. Porada, coacha Roberta Zagożdżona, jak wystartować jest prosta: „Przede wszystkim zacznij żyć świadomie, koncentrując się na tym co tu i teraz. Efekty zmiany przychodzą wraz ze wzrostem świadomości człowieka” Jeżeli obserwując swoje obecne życie odnajdziesz punkty, które wymagają zmiany, będziesz wiedział, w którą stronę tę zmianę poprowadzić. Musisz sobie określić cele, do których będziesz dążył. „Spontaniczność, siła, autentyczność - to powoduje, że rwiemy do przodu i żyjemy pełnią życia. Jeśli jesteś dzisiaj w pracy po to, aby się spełniać - to dobry kierunek. Jeśli po to, aby zarobić więcej pracując mniej - jesteś skazany na porażkę…” – zaznacza coach.

Zatem bądź jak mężczyzna z mema – Bądź mądry! Ale w tym wszystkim autentyczny i w zgodzie z sobą, inaczej chęci wygasną, a gorący zapał osłabnie.

tagiRobert Zagożdżonmentorcoachporadyżycie
POLECANE
 
 
TRENING
SEKS
ROZRYWKA & CIEKAWOSTKI
 
Chciałbyś wyglądać jak model? To nie takie proste.
Każdy z nas a przynajmniej większość nie ma atletycznej sylwetki ...
Pracuj nad formą cały rok. Nie czekaj na wiosnę.
Wielu z nas zawsze wszystko odkłada, a na wiosnę jak się zrobi ...
Jak motywować się do ćwiczeń i zwalczyć nasze lenistwo.
Tak, tak. Największym Twoim wrogiem żeby wymigać się od ćwiczeń ...
P O L E C A M Y
Bądź własnym architektem wnętrz
Każdy z nas chciałby mieć ładne mieszkanie i czuć się w ...
Pomysł na zimowe wieczory - DART
DART jest jedną z popularniejszych gier w pubach. Ustępuje ...
Niesamowity pies grający w piłkę na plaży
To dopiero fantastyczna zabawa. nauczyć psa grania w piłkę ...
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl