XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

Jak zmienić ten rok, siebie, życie?

To jest mężczyzna.
Mężczyzna ma noworoczne postanowienia, mężczyzna jest mądry.
Bądź jak mężczyzna.

2016-02-01 12:43  |  Artykuł sponsorowany
Jak zmienić ten rok, siebie, życie?
Materiał:

Memy tego typu opanowały internet z nadejściem nowego roku. Oczywiście, fenomen noworocznych postanowień znany jest wszystkim od stuleci. Ale czy jest szansa na to, by to właśnie w tym roku dokonać realnej zmiany? A może to kolejny styczeń, w którym obiecujemy sobie zwrot o 180 stopni i jak zwykle nic z tego nie wychodzi. A przecież solennie obiecujemy sobie poprawę każdego istotnego dla nas obszaru życia. Badania CBOS i OBOP mówią, że ponad połowa z nas co roku robi listę postanowień. Wśród noworocznych obietnic przoduje odchudzanie i rozstanie z nałogiem. Zaraz za nimi są kariera i praca nad sobą w różnych obszarach. Ale badania też mówią, że aż 75 procent osób rezygnuje ze swoich celów zaledwie po... tygodniu. Skąd ten słomiany zapał? Psychologowie wyjaśniają, że wymarzone cele czy postanowienia zmiany wymagają od nas nakładu pracy i wyjścia ze strefy komfortu. Pozbawienie się tego, co znane i wygodne wymaga zaangażowania i autentycznych chęci, a to jest najtrudniejsze.

Jak twierdzi Robert Zagożdżon mentor i coach, który pracuje ze swoimi podopiecznymi nad procesami dokonywania zmian w życiu osobistym i zawodowym: „Początek roku jest znakomitym czasem na to, by dokonać zmian. Niesieni postanowieniami noworocznymi mamy szansę uczynić ten rok przełomowym”. Drugim sprzyjającym momentem jest początek wiosny. Jednak zacząć po prostu trzeba. Zatem jeśli się postaramy, może to być pierwszy krok, który zainicjuje całą lawinę przemian w życiu. Porada, coacha Roberta Zagożdżona, jak wystartować jest prosta: „Przede wszystkim zacznij żyć świadomie, koncentrując się na tym co tu i teraz. Efekty zmiany przychodzą wraz ze wzrostem świadomości człowieka” Jeżeli obserwując swoje obecne życie odnajdziesz punkty, które wymagają zmiany, będziesz wiedział, w którą stronę tę zmianę poprowadzić. Musisz sobie określić cele, do których będziesz dążył. „Spontaniczność, siła, autentyczność - to powoduje, że rwiemy do przodu i żyjemy pełnią życia. Jeśli jesteś dzisiaj w pracy po to, aby się spełniać - to dobry kierunek. Jeśli po to, aby zarobić więcej pracując mniej - jesteś skazany na porażkę…” – zaznacza coach.

Zatem bądź jak mężczyzna z mema – Bądź mądry! Ale w tym wszystkim autentyczny i w zgodzie z sobą, inaczej chęci wygasną, a gorący zapał osłabnie.

tagiRobert Zagożdżonmentorcoachporadyżycie
POLECANE
 
 
TRENING
SEKS
ROZRYWKA & CIEKAWOSTKI
 
Masz czas wolny w weekend? O nie nie. Trzeba to zmienić
Masz czas w weekend, nie wiesz co zrobić? Na pewno nie ma mowy ...
Brak motywacji? Przestań szukać wymówek.
Szukanie usprawiedliwień i wymówek to naturalna kolej rzeczy ...
NOGI siła i energia
Mięśnie nóg składają się z mięśnia ud oraz łydek. Nogi ...
P O L E C A M Y
Wędkarstwo idealne hobby dla przemęczonego faceta
W życiu poza praca i rodziną trzeba mieć też własne hobby. ...
BASE jumping ekstremalna przygoda na Moab
Andy Lewis i ekipa Moab Monkeys postanowili zbudować największy ...
Archery Attack - walka łuczników jak paintball
Ciekawa odmiana zawodów coś na styk paintballu ale tutaj zamiast ...
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl