XMOON.PL - Najlepszy portal dla meżczyzn - FACET

Zakup OC online – jak, gdzie i dlaczego warto?

Z możliwości zakupu ubezpieczenia OC przez internet korzysta coraz więcej kierowców. Narzędzia online doceniają oni zwłaszcza wtedy, gdy do końca obecnej polisy zostało już niewiele czasu, a właściciel pojazdu nie chce przedłużać umowy z obecnym towarzystwem ubezpieczeniowym. Gdzie szukać ofert? Jak je nabyć? I jakie korzyści niesie zakup OC online?

2019-10-25 08:00  | 
Zakup OC online – jak, gdzie i dlaczego warto?
Materiał: materiał własny

Gdzie szukać informacji o ofertach OC online?

Szukając oferty odpowiedniej dla siebie, warto skorzystać albo z darmowego kalkulatora OC na stronie konkretnego ubezpieczyciela, albo z porównywarki OC, gdzie otrzyma się wgląd w kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Za pośrednictwem tych platform można nie tylko wyszukać ubezpieczenie OC, sprawdzić je, a w przypadku porównywarki – także zestawić ze sobą różne oferty. Narzędzia te umożliwiają również zakup polisy przez internet.

Jak czytamy w artykule: OC online – jak nabyć polisę bez wychodzenia z domu? Co zyskują kierowcy kupujący OC przez internet?, przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze zapoznać się również z opiniami na temat ubezpieczyciela, którego oferty bierze się pod uwagę. Przydatne okażą się także witryny z rankingiem ubezpieczycieli, gdzie znajdują się opinie kierowców, którzy już korzystali z ofert działających na rynku TU. Można znaleźć tam m.in. informacje o stosunku zakresu ochrony do ceny, sposobach i jakości likwidacji szkody i możliwości skontaktowania się z firmą ubezpieczeniową.

Porównywarka OC – jak działa?

Skoro porównywarka ubezpieczeń online daje najwięcej możliwości kierowcom poszukującym nowej polisy komunikacyjnej, warto przyjrzeć się jej bliżej.

Pierwszym krokiem do wyszukania ofert za jej pośrednictwem jest udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Formularz składa się zazwyczaj z kilku części. Spójrzmy przykładowo na formularz kalkulatora OC Mubi. Pytania w tamtejszym formularzu dotyczą:

· zakresu ubezpieczenia,
· samochodu i jego użytkowania,
· właścicieli i kierowców,
· danych kontaktowych osoby szukającej ubezpieczenia.

Można również korzystać z kalkulatorów OC bez podawania danych. Niektóre narzędzia, jakie są do dyspozycji kierowców w sieci umożliwiają pominięcie niektórych pól formularza. Najczęściej są to:

· dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL),
· numer rejestracyjny pojazdu,
· dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail).

Dlaczego warto podawać te dane, mimo że nie są niezbędne?

– Niektóre dane służą ubezpieczycielowi do weryfikacji historii wypadkowej kierowcy. Bez podania personaliów część firm ubezpieczeniowych nie przedstawi oferty. Imienia, nazwiska i numeru PESEL wymaga chociażby Generali i Proama – tłumaczy Monika Strzała z porównywarki OC na mubi.pl

Dane kontaktowe z kolei to ułatwienie dla użytkownika porównywarki. Numer telefonu pozwoli na kontakt doradcy z klientem, a na podany w formularzu adres mailowy zostanie wysłany link do wykonanej przez niego kalkulacji. Jeśli kierowca nie przejdzie całości od razu, a będzie chciał wrócić i dokończyć zakup OC online, będzie mógł to zrobić bez konieczności ponownego uzupełniania formularza

Po udzieleniu odpowiedzi na pytania narzędzie zgromadzi oferty przygotowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe i przedstawi listę propozycji z informacją o cenie i ewentualnych dodatkach do OC.

Dlaczego warto kupować OC przez internet?

Po pierwsze, korzystanie z porównywarki OC to przede wszystkim komfort i oszczędność czasu. Żeby kupić polisę wystarczy komputer z dostępem do internetu. Nie trzeba wychodzić z domu i planować spotkań.

Po drugie, ubezpieczyciele zachęcają kierowców do korzystania z możliwości zakupu OC online, oferując im dodatkowe zniżki. Aviva przygotowała dla klientów 4% dodatkowego upustu, You Can Drive – 5%, Link4 – 7%, a AXA Direct nawet 15% ulgi na ubezpieczenie.

Po trzecie, warto pamiętać, że każdemu, kto dokonał zakupu na odległość przysługuje prawo odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni od jej zawarcia. Ta sama zasada dotyczy nabycia ubezpieczenia OC przez internet.

tagiOConlineubezpieczeniesamochód
POLECANE
 
 
HOBBY
GADŻETY
ZDROWIE
 
Ekstremalne wyścigi krosowe mogą być jeszcze bardziej ekstremalne.
Nie zawsze wszystkimi bezdrożami lub leśnymi, górskimi drogami można bez problemu przejechać.
Snowboardem po pustyni - ORLEN Team
Co można zrobić, gdy jesteśmy na pustyni pełnej stromych ...
Zderzenie samolotów na pasie startowym w Newadzie
Podczas mistrzostw krajowych Air Races w Reno w stanie Newada ...
Męskim być. Cześć II
Gadżety. Tak, to jest ostatnio dość modne – gadżetów przybywa ...
Musisz zrobić remont -zrób to sam
Remonty to nieodzowna cześć naszego życia, co parę lat każdy ...
Pasek do spodni – nie kupuj pierwszego lepszgo
Wielu mężczyzn uważa robienie zakupów ubraniowych za coś ...
Niesamowita maszyna do wycinania lasu
Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się pracować przy wyrębie ...
Drugi największy diament na świecie odkryto w Botswanie
1111 karatowy diament, drugi pod względem wielkości na świecie ...
Drink w piątek na początek weekendu
Po całym ciężkim tygodniu pracy odstresowanie się to nic ...
P O L E C A M Y

Informacje główne
O nas
Firma
Regulamin
Kontakt
 
Kontakt
Warszawa, al. Wilanowska 105/30
tel.
e-mail: firma@xmoon.pl